Колекція іудаїки вартістю 11 млн. $ на Sotheby's

11 березня, 2013
На виставці, яка вже побувала в Нью-Йорку, а після Москви вирушить до Єрусалиму, будуть демонструватися 27 творів юдаїки з колекції Майкла і Джуді Стейнхардт. На думку експертів аукціонного дому, дане зібрання відрізняє не тільки високу якість, але і різноманітність предметів.

На виставці, яка вже побувала в Нью-Йорку, а після Москви вирушить до Єрусалиму, будуть демонструватися 27 творів юдаїки з колекції Майкла і Джуді Стейнхардт. На думку експертів аукціонного дому, дане зібрання відрізняє не тільки високу якість, але і різноманітність предметів.
 
Зокрема, на виставці буде представлена ​​одна з найдорожчих і, безсумнівно, сама багато ілюстрована єврейська рукопис - Франкфуртська Мішні Тора созданая в Італії в 1457-1465 рр. .. У ній Мойсей Маймонід (Рамбам), самий відомий єврейський автор і філософ Середньовіччя, зводить воєдино єврейське право і головні єврейські тексти свого часу. Перша частина Тори, що включає книги з I по V, в даний час зберігається у Ватикані. А на торги виставляються книги з VII по XIV зі стартовою ціною 4,5-6 мільйонів доларів.

Серед релігійних предметів, які привезли в Москву, інтерес, на думку експертів, являє срібна підвісна суботня лампа, яку оцінили в 800 тисяч - 1,2 мільйона доларів. Схожі лампи зберігаються в Ізраїльському музеї, в Єврейському музеї Нью-Йорка і в Skirball Collection в Лос-Анджелесі, але майже не відомі в приватних зібраннях.
Представляє інтерес і срібне "Блюдо лорда-мера" епохи Георга I, яке було наповнене солодощами і подаровано меру в 1719 році. Згідно традиції в період з 1679 по 1778 рік найстаріша синагога Сполученого Королівства Бевіс Маркс щорічно підносила лорду-мерові Лондона який небудь срібний виріб. Цей лот оцінили в 400-600 тисяч доларів.

Срібна корона і пара наверш Тори (близько 1730 року) зі стартовою ціною 500-700 тисяч доларів, дасть уявлення про культуру венеціанського гетто, яке було не тільки великим інтелектуальним та економічним центром, але й головним осередком виробництва предметів культу для решти італійських міст-держав .
А топ-лотом в групі предметів російського походження золотий Рухомовський скелет в саркофазі з позолоченого срібла, виконаний Ізраїлем Рухомовським в Одесі в 1892-1896 роках. Його оцінили в 150-250 тисяч доларів.
Торги аукціону Sotheby's під назвою "Безцінний спадщина: колекція юдаїки Майкла і Джуді Стейнхардт", на яких буде представлено близько 400 лотів, пройдуть 29 квітня в Нью-Йорку.

Майкл Стейнхардт, 72-річний керуючий хедж-фондом (починав в Loeb, Rhodes & Co., Потім продовжив в Merrill Lynch і в заснованій ним в 1967 році компанії Steinhardt Partners) збирав цю колекцію протягом 30 років. Він говорить, що "прийшов час передати цю колекцію новим поколінням - в надії, що вона надихне їх на відкриття для себе багатого культурної спадщини іудаїзму і доставить радість від здобуття частинки свого минулого".

За матеріалами «Jerusalem Post»
↑Новини↑