Війну у Львові пережили не більше тисячі євреїв

29 січня, 2013
На початку Другої світової війни у Львові проживало близько 130-150 тисяч євреїв, і половина з них були біженцями із Західної Європи. До грудня 1942 року євреїв у місті залишилося не більше 24 тисяч, а загалом війну у Львові пережило не більше тисячі євреїв. Про це під час публічної лекції розповів засновник Центру ім. Фаїни Петрякової, член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Мейлах Шейхет.
На початку Другої світової війни у Львові проживало близько 130-150 тисяч євреїв, і половина з них були біженцями із Західної Європи. До грудня 1942 року євреїв у місті залишилося не більше 24 тисяч, а загалом війну у Львові пережило не більше тисячі євреїв.
Про це під час публічної лекції розповів засновник Центру ім. Фаїни Петрякової, член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Мейлах Шейхет.

У своїй лекції він розповів, що за роки Голокосту в Європі було знищено 6 млн євреїв. «Ці підрахунки – із даних довоєнних та післявоєнних переписів населення. У Львові нацисти створили кілька таборів смерті», - сказав він.

Як зазначив Мейлах Шейхет, відразу після приходу німецьких військ почалася антиєврейська пропаганда. «У серпні 1941 року німецькі нацисти запропонували євреям Львова заплатити 20 млн рублів, але їхні страждання не припинилися. Основну вину несуть німецькі нацисти. Найбільше суперечок викликає участь українських націоналістів. Саме суперечки сучасних націоналістів говорять, що вони незгодні із тими погромами, які вчиняли нацисти», - сказав Мейлах Шейхет.

Він наголосив, що тема погромів євреїв у Львові 1941 року залишається маловивченою. За словами Мейлаха Шейхета, 4 тис. євреїв було знищено за кілька днів червня 1941 року, а липневі погроми, в яких померло 2 тис. осіб, носили штучну назву погромом Петлюри.

Нагадаємо, 2010 року у Львові пройшла молитовна хода «Марш Життя», а також мітинг-жалоба в пам'ять жертв Голокосту. У Львів приїхали 11 осіб – нащадків німецьких солдатів, щоб вибачитись перед єврейським народом за Голокост.
 
↑Новини↑