Тих, що називали себе «жидами», вже немає

20 грудня, 2012
В Україні вже не залишилося євреїв, які самі називали себе «жидами», вважає директор Наукового центру Петрякової та єврейської громади «Турей Загав» м. Львова Мейлах Шейхет.
В Україні вже не залишилося євреїв, які самі називали себе «жидами», вважає директор Наукового центру Петрякової та єврейської громади «Турей Загав» м. Львова Мейлах Шейхет.
 
У коментарі для ZAXID.NET 18 грудня Мейлах Шейхет насамперед наголосив, що старозавітною назвою юдейського народу є «Іврі», і саме цій назві відповідає слово «єврей». Саме так, за його словами, звикли самі себе називати і юдеї Центральної та Східної України.

«Тих, що називали себе «жидами», вже немає – вони лежать в братніх могилах. Корінних жидів тут вже немає.  В Україні живуть російськомовні або східноукраїнські юдеї. В них юдеїв називали євреями, а слово «жид» вживали, як образу. Як хотіли образити, то ніколи не казали «єврей», а казали «жид»: і комуністи називали, і нацисти називали», - пояснив голова єврейської громади м. Львова.

На його погляд, якщо народ хоче, щоб його називали «євреями», то потрібно піти назустріч. «Я особисто не вважаю, що називати євреїв «жидами» є образою. Але я знаю багато випадків, коли так називали в минулі часи саме для того, щоб образити», - наголосив Мейлах Шейхет.

При цьому голова львівської єврейської громади висловився проти того, щоб з дискусії про те, правильно чи неправильно вживати слово «жид», роздувався скандал, адже найважливішою є гармонія між українським та юдейським народами. «Чи це є одна з основних проблем? Я вважаю, що ні», - зазначив він.

«Коли я був дитиною, хлопчиком, і мене хотіли образити, називали мене «жидом» зі зневагою. Це мене дуже ображало. Я кажу відверто. Це вже тільки тепер, коли я познайомився з видатними українцями, велетнями, які зробили багато для свого народу, яких я глибоко поважаю і від яких я багато вчуся, – коли вони вживають слово «жид», я розумію, що це є традиційне звернення до юдеїв на Галичині і повага не зменшується до нашого народу. Я знаю, що українці поважають юдеїв. Я взагалі не бачу в цьому ніякої проблеми. Ці люди розуміють, що євреям це болить, і вони низають євреїв «євреями», а між собою називають «жидами». Ну і що?», - додав Мейлах Шейхет.

«Нас повинна більше турбувати ситуація в Україні щодо економіки, політики і розбудови української державності – в цих важливих аспектах ми мусимо бути разом заради загального добра в українській державі», - наголосив Шейхет.
↑Новини↑