У «Тюрмі на Лонцького» відзначать Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

28 січня, 2013
У неділю, 27 січня, у приміщенні, де в роки Другої світової війни у Львові містилася слідча в’язниця гестапо, на відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту розгорнуть історично-документальну виставку «Шоа у Львові».
У неділю, 27 січня, у  приміщенні, де в роки Другої світової війни у Львові  містилася слідча в’язниця гестапо, на відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту розгорнуть історично-документальну виставку «Шоа у Львові».

У понеділок , 28 січня о 18.00 засновник Центру ім.Фаїни Петрякової, директор благодійної організації «Єврейське відродження», голова Представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу, Американо-Українського бюро з прав людини та чинного законодавства, керівник релігійної громади «Турей Загав» у Львові» п. Мейлах Шейхет, який є членом наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», прочитає публічну лекцію, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голокосту, виявленню, дослідженню та упорядкуванню й меморіалізації місць масових страт цивільного населення під час Другої світової війни.
 
Виставка «Шоа у Львові», підготовлена у співпраці Центру наукового дослідження юдаїки у музейних збірках України ім. Фаїни Петрякової, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Львівської обласної філармонії. Історична експозиція у світлинах та текстових документах розповідає про те, як у 1941-1944 роках нацисти знищили всю єврейську громаду Львова 

Лекція Мейлаха Шейхета пояснить, чому у Львові загинуло набагато більше євреїв, аніж тут числилося за даними міжвоєнних переписів; у який спосіб місто та його околиці стали великою братською могилою; чому ще й досі існує проблема визнання місць масових захоронень об’єктами історичної та культурної спадщини; а також як гармонійна національна політика може запобігти подібним трагедіям у майбутньому.
Вхід на виставку та лекцію - вільний.
 
Нагадаємо,  1 листопада 2005 р. Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо відзначення  Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня  - у день, коли 1945 р. було звільнено в’язнів нацистського концтабору  смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За цю резолюцію проголосували представники 183 країн світу, у тому числі й Україна, де відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на державному рівні, піднімає її авторитет як демократичної держави.

↑Новини↑