Архівні матеріали

 

Науковий центр Іудаїки та Єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової  веде великий архівний проект по сприянню збереженню, комплектуванню, вивченню та впорядкуванню архівних фондів та колекцій документів  з історії та культури євреїв України, що зберігаються в державних архівах. Результатом проведеної роботи в цьому напрямку є отримання кількома українськими архівами іноземних грантів для впорядкування своїх фондів з вказаної тематики. Зокрема:

  • Державний архів Київської області
  • Центральний державний історичний архів України, м. Львів
  • Державний архів Івано-Франківський області
  • Державний архів Закарпатської області

Державні обласні архіви є величезною скарбницею документів з Іудаїки. В своїх архівосховищах вони зберігають тисячі фондів обсягом в мільйони одиниць збереження, що містять відомості з історії євреїв. Переважна більшість цих документів гостро потребує оправи, реставрації, консервації та покращення умов зберігання. Необхідно також створити страховий фонд. Єдиний шлях для цього - мікрофільмування документів, що є проблематичним про наявній матеріально-технічній базі та фінансуванні архівів. Потребує вдосконалення також інформаційно-пошукова система, активізація роботи по комп’ютеризації документів. Адже ці матеріали мають великий науковий потенціал і значну наукову цінність.

Центр готовий надати консультації та допомогу в оформленні та поданні аплікацій усім зацікавленим архівним працівникам України.