Аналіз стану збереження культурної спадщини в Україні - №1

20 жовтня, 2011
ОЗбереження культурної спадщини є невід’ємною частиною життя будь-якої країни. Так, Україна має безліч історичних, архітектурних, культурних пам’яток, але водночас і безліч труднощів у їх збереженні. Згідно нещодавного звіту ЮНЕСКО в Україні спостерігаються певні позитивні зрушення в збереженні культурної спадщини та зростанні свідомості суспільства щодо необхідності її збереження. Проте ЮНЕСКО зазначає, що для подальшого покращення існуючої ситуації необхідно повною мірою впроваджувати напрацьовані рекомендації міжнародних та національних експертів.

Збереження культурної спадщини є невід’ємною частиною життя будь-якої країни. Так, Україна має безліч історичних, архітектурних, культурних пам’яток, але водночас і безліч труднощів у їх збереженні. Згідно нещодавного звіту ЮНЕСКО в Україні спостерігаються певні позитивні зрушення в збереженні культурної спадщини та зростанні свідомості суспільства щодо необхідності її збереження. Проте ЮНЕСКО зазначає, що для подальшого покращення існуючої ситуації необхідно повною мірою впроваджувати напрацьовані рекомендації міжнародних та національних експертів.

На регіональному та місцевому рівнях ситуація зі збереженням культурної спадщини виглядає набагато складнішою. Візьмемо до прикладу Львівську область. Відомо, що Львівщина займає друге місце на Україні по загальній кількості об’єктів культурної спадщини, що становить 8441 об’єкти, серед яких 816 пам’яток мають статус національного значення. Крім того, у Львівській області налічується 3431 пам’ятки архітектури, з котрих 794 мають національне значення.

У 2006 році депутати Львівської обласної ради визнали критичним стан пам’яток культурної спадщини, та з метою протидії подальшій руйнації, сформували відповідну програму розбудови на 2007 - 2012 роки. В 2011 році депутати Львівської обласної ради більшістю голосів (62/116) повторно визнали стан збереження культурної спадщини незадовільним.

В наступному випуску новин, ми продовжимо розглядати стан збереження культурної спадщини в Україні.↑Новини↑