Організація колекцій та виставок у Квартирі-музеї Фаїни Петрякової

 

Основне призначення:

Мета музею – висвітлення культурного, мистецького та інтелектуального життя єврейської спільноти Львова. Музей також акцентує увагу на постаті Фаїни Петрякової -  відомої мистецтвознавиці, яка зуміла зібрати вражаючу колекцію книг та творів мистецтва (переважно роботи зі скла), багато з яких дотичні до різних аспектів єврейської культури та мистецтва.  Музей також хоче підкреслити важливість співпраці між єврейськими та українськими дослідниками, мистцями та іншими членами спільноти.

Опис проекту:

Квартира-музей знаходиться в приміщенні домівки відомої дослідниці, мистецтвознавиці Фаїни Петрякової. Значну частину приміщення займає бібліотека, колекція книг якої налічує більше ніж 6000 видань, і серед них – більшість стосуються мистецтва. Тут зберігається більше як 600 творів мистецтва зі скла та кераміки, а також особисті речі Ф.Петрякової. Особливого дослідження і впорядкування вимагає персональний архів дослідниці. Приміщення квартири-музею тим не менш, знаходиться в незадовільному для зберігання колекцій стані, та потребує ремонту.  Перед експозицією колекцій музею, необхідно організувати лад в приміщенні та забезпечити його необхідним обладнанням та умеблюванням.

Основними користувачами колекцій музею будуть члени місцевої громади Львова, члени єврейської спільноти, українські та закордонні науковці та студенти. Виконання проекту вимагає облаштування приміщення для експозиції, що в даний момент зберігається у складській кімнаті.

Потреба в існуванні такого музею з діючими експозиціями є очевидним, з огляду на необхідність представити єврейське життя Львова – міста, що колись було домівкою для значної єврейської спільноти.  Музей буде слугувати основою для подальшого відтворення багатогранної єврейської культури західної України. Експозиції музею будуть стимулювати вивчення традицій єврейського минулого Галичини,  яскравих особистостей, які долучились до розвитку регіону та усієї України. Діяльність музею підкреслить важливість присутності єврейства на Галичині, та ще раз нагадає про мирне співіснування наших культур та дружність в українсько-єврейський відносинах.

Бюджет проекту:

Архітектурне планування та дизайн:

13600

грн

 

Конструкції для експозицій:

72000

грн

 

Підготовка експозиції:

39200

грн

 

Дігіталізація:

14400

грн

 

Кошти на публікацію:

6400

грн

 

Оплата праці:

25600

грн

 

Витрати офісу:

12000

грн

 

 

Разом: 

 

183200

 

грн