Коментарі Шейхета Мейлаха в ЗІКу щодо збереження культурної спадщини у Львові та на Україні

28 вересня, 2011
Шейхет Мейлах коментує і пояснює деталі статті Тома Гросса «Прощавай Золота Розо», та висвітлює загальний стан збереження культурної спадщини

В своєму інтерв’ю для ЗІКу Шейхет Мейлах зауважив, що світова спільнота є небайдужою до стану збереження решт історичної спадщини. Він також дає своє пояснення позиції Міської влади стосовно будівництва поруч з руїнами «Золотої рози». Щодо інших місць єврейської культурної спадщини, а також цвинтарів та братніх могил - вкотре нагадує про очевидні погрішності керівництва міста у вирішенні цих питань, особливо стосовно відсутності нового цвинтаря, для юдеїв. Також Шейхет Мейлах визначає ситуацію зі збереженням єврейської спадщини жахливою, підтверджуючи це прикладами свавілля в окремих містах, як Бердичів та Тернопіль, де на єврейських цвинтарях ведеться забудова. Щодо реставрації старих цвинтарів, то міські влади не бажають визнавати ряд братніх могил, над паспортизацією яких докладно працювала його команда, а саме – об’єктів у Білогорщі, Лисиничах та Бродах. Згідно законодавства, кожне меморіальне місце повинно мати паспорт та бути виведеним з загального землекористування, не кажучи вже про моральний обов’язок суспільства – зберегти пам'ять про минуле для нащадків.

Шейхет Мейлах висловив вдячність захисникам ідеї збереження культурної спадщини – Ірині Калинець, Вірі Лясковській, Юрію Шухевичу, та іншим громадським діячам, що переймаються долею скарбів історії Львова.
↑Новини↑