Перший семінар (листопад 2006)

Науково-практичний семінар з питань збереження історико-культурної спадщини України

Час проведення. 13-15 листопада 2006 р.

Організатори: Науковий центр Іудаїки та Єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової

БО „Єврейське відродження”

„Представництво американського об'єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу”

Мета. Актуалізація основних проблем збереження історико-культурної спадщини України. Формування механізмів теоретично-методичного та технічного забезпечення процесів реалізації зазначеного вектору державної політики, покращення ефективності збереження пам'яток, їх наукового опрацювання, реставрації та консервації.

Завдання. 1. Ознайомити учасників семінару з основними положеннями законів України щодо збереження історико-культурної спадщини, їх дотримання тощо.

2. Висвітлити основні аспекти міжнародних Хартій та конвенцій з питань збереження історико-культурної спадщини, проаналізувати досвід посткомуністичних країн в зазначеній галузі.

3. Окреслити проблеми реставрації об'єктів та пам'яток історико-культурної спадщини.

4. Проаналізувати методи збереження та експонування творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у музейних збірках Львова.

5. Подати аналіз стану збереження об'єктів історико-культурної спадщини.

6. Відвідати об‘єкти історико-культурної спадщини в процесі їх упорядкування.

Цільова аудиторія. Науково-практичний семінар розраховано для працівників відділів охорони історико-культурної спадщини при облдержадміністраціях України, музейних організаціях, регіональних відділах виконавчої влади, наукової спільноти України.

Тематика лекцій, круглих столів та обговорень:

  1. Законодавство України з питань збереження, реставрації та консервації історико-культурної спадщини: вітчизняний та закордонний досвід (І. Гук, юрист з питань культурної спадщини)
  2. Класифікація об'єктів культурної спадщини (М. Шейхет, директор Представництва об'єднаних комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу, засновник БО "Єврейське відродження»)
  3. Проблеми реставрації, консервації об'єктів історико-культурної спадщини: вітчизняний та закордонний досвід (А.Рудницький, професор НУ "Львівська Політехніка»)
  4. Проблеми та методичні рекомендації збереження пам'яток історико-культурної спадщини на експозиціях та у фондосховищах музеїв Львова (О.Лузан, головний хранитель Музею історії релігії)
  5. Досвід роботи в архівах Львова (І.Смольський, начальник Відділу використання інформації документів ЦДІА)
  6. Проблеми збереження нерухомих пам'яток історико-культурної спадщини Галичини (на прикладі єврейських та українських об'єктів) (Н.Левкович, кандидат архітектури, доцент ЛНАМ)
  7. Збереження історико-культурної спадщини та гармонізація суспільного життя (З.Мазурик, голова Асоціації музеїв та галерей міста Львова)

Місце проведення. Конференц-зал готелю «Гетьман», що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Володимира Великого, 50. Проживання, харчування - за рахунок організаторів.

Результати. Формування наукового центру з питань збереження історико-культурної спадщини, розширеної бази даних працівників зазначеної сфери, їх наукових та професійних інтересів тощо. Формування бази даних збережених, частково збережених, втрачених об'єктів історико-культурної спадщини, музейних колекцій. Напрацювання науково-методичних та практичних рекомендацій у зазначеній царині. Популяризація діяльності з охорони історико-культурної спадщини. Обмін матеріалами та досвідом фахівців різних регіонів України. Збереження кладовищ, давніх поховань як об'єктів культурної спадщини, так і як об'єктів високого духовного відношення до них. Створення експозиції історії єврейської громади в кожній місцевості.